Stypendia

Wszystko co trzeba wiedzieć w sprawie rekrutacji na studia

Stypendia

Postprzez mareq7 15 cze 2012, o 23:24

Witam pozwoliłem sobie założyć nowy temat. Mam pytanie o stypendia, ponieważ na stronie awf nie mogę znaleźć o tym żadnych informacji. Do kiedy trzeba składać dokumenty na stypendia i jakie dokumenty są wymagane? Nie wiem może te informacje znajdują się gdzieś na stronie albo będą dopiero dodane?
mareq7
Świeżak

Re: Stypendia

Postprzez Dobrzan 18 cze 2012, o 10:20

Na poczatek stan sie studentem a potem mozesz martwic sie o reszte.

Na 1 roku mozesz miec socjalne, wszystkie papiery i info po rekrutacji otrzymasz.
Marcin Dobrzański
Rzecznik Prasowy
Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego AWF Poznań

Biuro Obsługi Rekrutacji
Dobrzan
Profesor

Postprzez mareq7 18 cze 2012, o 11:22

Haha dobra dzięki za informacje;D to teraz spróbuje stać sie studentem.
mareq7
Świeżak

Postprzez fizjosum2011 12 sie 2012, o 22:55

Witam serdecznie, w imieniu mojej całej grupy pytam: a co ze stypendiami od rektora dla II rok Sum , do kiedy składa się wnioski i jakie są wymagania? ;) (chodzi o stypendium za wyniki w nauce od rektora)
fizjosum2011
Mysz pod miotłą

Postprzez Dobrzan 16 sie 2012, o 19:54

nic oficalnie do nas nie trafilo, stad polecam kontakt z Dzialem Obslugi Studenta
Marcin Dobrzański
Rzecznik Prasowy

Biuro Obsługi Rekrutacji
Dobrzan
Profesor

Postprzez mareq7 20 sie 2012, o 19:00

Poczytałem trochę w necie na temat różnego rodzaju stypendiów i znalazłem np. fundacje, które oferują stypendia dla przyszłych studentów. Mam więc pytanie, ponieważ jeśli chce się pobierać stypendium socjalne na AWFie nie można pobierać już stypendium na innych uczelniach, ale czy to samo tyczy się też właśnie takich fundacji, które nie są powiązane z żadną uczelnia? Czy mogę starać się jednocześnie o stypendium na uczelni, oraz z jakiejś fundacji? Jeśli ktoś wie coś na ten temat byłbym wdzięczny za odpowiedź.
mareq7
Świeżak

Postprzez Dobrzan 21 sie 2012, o 13:52

Wydaje mi sie ze spoko, jednak przy kwestii socjalnego nie wiem jak wyglada kwestia dochodów wóczas, musiał byś najlepiej poszerać po ustawach i to ogarnąc ;)
Marcin Dobrzański
Rzecznik Prasowy

Biuro Obsługi Rekrutacji
Dobrzan
Profesor

Postprzez anita-zajac 29 sie 2012, o 20:57

@ mareq7 - takie stypendium pewnie wliczy się do Twojego dochodu, prawda? Więc pewnie na pierwszym semestrze nie będzie problemu, ale potem, przy kolejnym składaniu dokumentów może się okazać, że przekroczysz maksymalną kwotę i stypendium nie otrzymasz.

Ja mam z kolei pytanie na temat konta do stypendium: czy muszę mieć swoje własne konto? Czy mogę otrzymywać pieniądze na rachunek, np. rodzica? Mam opory przed założeniem własnego rachunku, mimo, że nawet znalazłam całkiem sensowne zestawienie (z googli: http://goo.gl/WfeM7), ale nie spodziewam się żadnych wpływów poza stypendium. Przelewanie kasy na konto rodziców byłoby najlepsze... Jest szansa? (o ile oczywiście AWF Poznań ostatecznie przyjmie mnie w swoje grono ;)
anita-zajac
Mysz pod miotłą

Postprzez mareq7 29 sie 2012, o 21:38

Z tego co mi wiadomo to chyba musisz mieć swoje własne konto, bo jak składałem dokumenty na stypendium pani pytała się właśnie czy to jest moje osobiste konto, ale pewności nie mam;p A tak ogólnie to według mnie własne konto zawsze się przyda, teraz jest tyle różnych ofert, że jest w czym wybierać, a za konto nic nie trzeba płacić, no może czasem za kartę ale to jest powiedzmy 5 zł na miesiąc więc nawet tego nie poczujesz.
mareq7
Świeżak

Postprzez Dobrzan 30 sie 2012, o 12:21

Dokladnie tym bardziej ze bez konta w dzisiejszych czasach to jakby byc Jarkiem Kaczyńskim ;-)
Stypendia socjalne, nagrody rektora, wypłaty --> wszystko na konto ;-)
Marcin Dobrzański
Rzecznik Prasowy

Biuro Obsługi Rekrutacji
Dobrzan
Profesor

Następna strona

Powrót do Rekrutacja AWF Poznań